kontur (2 kB)

Rabka
12 - 14.02.2010Kierownik wycieczki: Pustułka Janusz
Ilość uczestników: 60
Uczestnicy

Piątek 12.02
O 17-tej wyruszyliśmy na karnawałowy weekend z kuligiem tym razem do Rabki - Ponice. Po gigantycznym korku w Krakowie dotarliśmy do Ośrodka Wczasowego "MARZENA" nieco później niż planowaliśmy, nie miało to jednak większego wpływu na realizację programu. Rozdzielono pokoje, po czym o 2030 obiadokolacja a następnie zajęcia integracyjne w podgrupach. Część uczestników przeprowadziła krótki trening przed sobotnim balem przy rytmach muzyki serwowanej przez naszego D/J Faję.

Sobota 13.02
Program na sobotę był bardzo napięty. Rozpoczęliśmy śniadaniem o 830 po czym grupa narciarzy( 18 osób) udała się autokarem do stacji narciarskiej na Maciejowej, gdzie od 10 do 14 zażywali rozkoszy na nartach, a młodzież na snowboardzie. Autokar wrócił do Ośrodka po liczną grupę koleżanek i kolegów, którzy zdecydowali się na zwiedzanie atrakcji turystycznych Rabki i dowiózł ich w okolice Parku Zdrojowego. Trzecia grupa wytrawnych turystów(6 osób) dokonała zimowego przejścia z Ponic do schroniska na Maciejowej i z powrotem. Wracając z Maciejowej narciarze zabrali po drodze turystów z Rabki i razem dotarli na zasłużony obiad. Poobiednia sjesta nie trwała długo bo już o 1700 czekało 12 sań. Po ulokowaniu się po 5 osób w saniach i zapaleniu pochodni kulig ruszył z kopyta. Przy dźwiękach dzwoneczków, świetle pochodni, padającym śniegu, półtoragodzinna sanna wyziębiła troszkę towarzystwo. Aby zapobiec przeziębieniom na koleżanki i kolegów czekał już rabczański grzaniec i co nieco z grilla. Dodatkowo rozgrzała atmosferę regionalna kapela góralska, która umilała nam grillową kolację. Rozgrzani po kuligu grzańcem, góralskimi tańcami i kolacją przystąpiliśmy do kibicowania Małyszowi i to z dobrym skutkiem bo zdobył srebrny medal. W wyśmienitych nastrojach o 2100 rozpoczęliśmy bal karnawałowy. Podczas balu wręczono koleżance Agnieszce legitymację członkowską PTTK a najmłodszym uczestnikom drobne upominki. Tuż po północy, już w niedzielę 14 - tego wszystkie Panie otrzymały serduszko walentynkowe wraz z całuskiem od komandora "NUNUSIA". Wspaniałą zabawę zakończono o 230.

Nartostrada z Maciejowej

Niedziela 14.02
Śniadanie o 830 i tak jak w sobotę narciarze zawiezieni zostali do stacji narciarskiej na Maciejowej, gdzie przy znacznie lepszej pogodzie od godz. 10 do 14 zażywali białego szaleństwa. Pozostali uczestnicy po porannej kawusi w Ośrodku udali się do Rabki, aby kontynuować zwiedzanie atrakcji turystycznych. Powrót wraz z narciarzami na obiad o 1530. Po pożegnaniu wyjeżdżających samochodami koleżanek i kolegów i podziękowaniu Kierowniczce Ośrodka Wczasowego "MARZENA" za miłą i sprawną obsługę o 1700 wyjeżdżamy z Ponic i Rabki do Krakowa. Pan Grzesiu kierowca wyjątkowo szybko i szczęśliwie dowiózł nas na parking pod Światowidem. Zadowoleni, z postanowieniem kontynuacji w przyszłym roku, zakończyliśmy karnawałową eskapadę w górach.

Janusz "NUNUŚ" Pustułka

Relacja fotograficzna - Jola i Janusz Pustułka
Relacja fotograficzna - Renia Piela
Relacja fotograficzna - Ewa Świder
Relacja fotograficzna - Gosia Skowronek
Relacja fotograficzna - Bożenka Pierzchalska
Relacja fotograficzna - Renata Martemianow
Linia
Powrót
kontur (2 kB)
copyright