kontur (2 kB)

Istebna - kulig
rozpoczęcie sezonu narciarskiego
16 - 18.01.2009

Kierownik wycieczki: Pustułka Janusz
Ilość uczestników: 50
Istebna

Piątek, 16 stycznia:
Wyjazd z parkingu przy dawnym kinie Światowid o godz. 16.50.W celu ominięcia korków w Krakowie i na "zakopiance" wybraliśmy trasę przez Zator do Andrychowa a następnie już tradycyjnie przez Żywiec, Koniaków do Ośrodka Wczasowego "Maria" w Istebnej. Po przyjeździe i zakwaterowaniu czekała na nas Biesiada Istebniańska, której główną atrakcją był występ kapeli miejscowych górali. Kolacja przy góralskich rytmach smakowała wybornie. Szczególnie przypadła do gustu hutnikom nauka tańców góralskich a zwłaszcza ich późniejsze wykonanie. Dużą owacją pożegnano kapelę a następnie po poczęstunku bigosem przez kierownictwo Ośrodka kontynuowano rozpoczętą zabawę już przy karnawałowych rytmach. Około północy udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

Istebna

Sobota, 17 stycznia
Ranek przywitał nas mroźną słoneczną pogodą. Po śniadaniu grupa narciarzy udała się na stok Złotego Gronia, gdzie uskuteczniała białe szaleństwo - z przerwami na grzańca w bufecie wyciągu "Chichot". Druga grupa udała się autokarem na granicę z Czechami do Janowic, aby sprawdzić czy rzeczywiście działa traktat z Schengen. W drodze na granicę zwiedzono centrum Istebnej, natomiast w drodze powrotnej Jaworzynkę. Kolejny etap wyjazdu to przejście z Trzycatka na potrójną granicę: Polski, Czech, i Słowacji tzw. "Trójstyk" i powrót na obiad.
Pozostała część grupy korzystała z groty solnej w Ośrodku, spacerowała po Zaolziu i dopingowała narciarzy na stoku. Po obiedzie i krótkim relaksie około 18-tej cała grupa udała się na upragniony kulig. W pięknej zimowej scenerii, w blasku pochodni, przy gromkim śpiewie i rżeniu koni po dwóch godzinach dotarliśmy do Ośrodka.
Uroczysta kolacja z regionalnym daniem rozpoczęła bal karnawałowy. W trakcie jego trwania, kierownictwu O.W. "Maria" pani Gosi Kozieł i panu Włodziowi Malejewskiemu został wręczony Medal Zarządu Głównego PTTK za inicjatywy wspierające działalność PTTK. W imieniu Prezesa Hutniczego Oddziału PTTK kol. Eugeniusza Halo, medal i drobny upominek wręczyli koledzy Janusze - Gwizdowski i Pustułka.
Przy wspaniałej muzyce zabawa trwała prawie do rana.

Istebna - kulig

Niedziela 18 stycznia
Po śniadaniu narciarze udali się na stok Złotego Gronia, aby dać upust swej narciarskiej żądzy. Część grupy pomaszerowała na Stecówkę do kościoła, a potem do schroniska, aby pokosztować specjalność kuchni istebniańskiej tzw. "kołaczyki". Pozostali zagospodarowali czas indywidualnie, udając się do Istebnej, na spacery po okolicy, czy też podziwiając wyczyny kolegów narciarzy.
O godz. 15.30 po obiedzie pożegnaliśmy gościnną "Marię" i nowo wytyczoną trasą przez Zator, unikając korków na trasie, dotarliśmy do Krakowa.

Janusz "NUNUŚ" Pustułka

Linia
Relacja Fotograficzna - Zbyszek Musiałkowski
Relacja Fotograficzna - Janusz Gwizdowski
Relacja Fotograficzna - Jolanta Pustułka
Relacja Fotograficzna - Zbigniew Gofroń
Relacja Fotograficzna - Andrzej Małysa
Linia
Powrót
copyright