kontur (2 kB)

wiking300. (17 kB)

Spływ kajakowy Białą Nidą

16.08.2020 r.

biala-nida (57 kB)

Biała Nida – rzeka w środkowej Polsce, ciek źródłowy Nidy do połączenia z Czarną Nidą, o długości 52,4 km i powierzchni dorzecza 1029 km². Płynie przez Wyżynę Przedborską i Wyżynę Kielecką, w świętokrzyskim.
Rzeka wypływa ze źródeł stawu Stok we wsi Moskorzew, na północny wschód od Szczekocin (na Płaskowyżu Jędrzejowskim), płynie przez Nieckę Włoszczowską, a z Czarną Nidą łączy się w pobliżu miejscowości Żerniki, na południowy zachód od Chęcin.

Żródło Wikipedia

Program spływu:


biala-nida03 (145 kB)

Spływ Białą Nidą

W dniu 16.08.2020 Rysiu, nasz Prezes i Komandor zorganizował jednodniowy spływ kajakowy Białą Nidą, na dystansie 23 km od miejscowości Mniszek-Brzeg.

Pogoda cudna słoneczna, rzeka na początku wąska porośnięta na brzegach szuwarami rozszerzająca się z upływem kilometrów. Oczywiście parę przeszkód też było np: konary, niewidoczne korzenie pod woda i widoczne na środku rzeki, gęste trawy wodne po których trzeba było użyć więcej siły w rękach.

Parę osób zaliczyło kąpiele, lub atrakcyjną linę nad rzeką bujając się na niej w różnych akrobatycznych pozycjach:)) Pełni energii jeszcze z uśmiechami na twarzach dobijamy do mety spływu.

Jak zawsze ekipa wodniacka to wesołe towarzystwo, które przytuli do swojego grona wszystkich chętnych chcących dołączyć usmieszek (0 kB)

Dziękuję w swoim i wszystkich nas imieniu Ryśkowi, za zorganizowanie spływu i cudna atmosferę:))

Oczywiście prosimy o jeszcze, bo ciągle nam mało usmieszek (0 kB)

Ania

biala-nida02 (52 kB)
biala-nida01 (47 kB)
Relacja fotograficzna - Anna Trojan i Janina Kołacz
Relacja fotograficzna - Barbara Sokołowska
Powrót

copyright