kontur (2 kB)

mops (31 kB)

Pieniny - Trzy Korony

4 lipca 2015 r.

Trzy Korony

Trasy turystyczne:

Pieniny

W dniu 4 lipca odbyła się wycieczka zorganizowana przez nasze koło w Pieniny.
W malowniczej scenerii otaczających nas gór, lasów i płynącego w pobliżu Dunajca, w pięknym słońcu, grupa 25 osób podążała niebieskim szlakiem z Czorsztyna na Trzy Korony.

Jak to zazwyczaj na tym szczycie bywa, aby wejść na platformę widokową należało uzbroić się w cierpliwość i "odczekać swoje" w kolejce. Rekompensatą za ten czas były wspaniale widoki na przełom Dunajca z malutkim tratwami flisaków dryfującymi na wodzie, na Sromowce Niżne z kładką na stronę słowacką oraz na Czerwony Klasztor.

Cześć grupy, której jeszcze nie było "za gorąco" udała się jeszcze na Sokolicę - wspaniały widokowo szczyt ze znaną chyba wszystkim charakterystyczną sosną, pozostali natomiast z przełęczy Szopka udali się żółtym szlakiem przez Wąwóz Szopczański do Sromowiec, aby sobie poleniuchować.

W drogę powrotną wyruszyliśmy o 17-stej zabierając jeszcze po drodze z Krościenka 4 osoby, które zeszły tam z Sokolicy i w dobrym czasie, bez korków, wróciliśmy do Krakowa.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy na kolejne wycieczki naszego Koła: 8 sierpnia w Tatry na przełęcz pod Chłopkiem oraz 5 września także w Tatry na Czerwone Wierchy.

Zarząd Koła PTTK MOPS

sosna (114 kB)
Relacja fotograficzna - Zbigniew Sieja
copyright