kontur (2 kB)

Beskid Żywiecki
Trzy Kopce, Hala Miziowa

23.08.2014 r.

Linia
Kierownik Wycieczki: Helena Grzywacz
Pogoda: idealna na górskie wędrówki
Pilsko z Hali Rysianka

TRASA PIESZA:

Przewyższenie: 871 m
Długość trasy: 17,200 km

Góry, borówki i… technologia przyszłości!

Czas wyruszyć ku Beskidowi Żywieckiemu! Sobotni poranek 23 sierpnia przywitał wszystkich niemal jesiennie rześkim chłodem. Z każdą kolejną minutą słońca przybywało na niebie – gdy rozpoczynaliśmy wędrówkę w Złatnej Hucie świeciło już raźno, choć nadal znacznym nadużyciem byłoby stwierdzenie, że dzień zapowiadał się upalnie. Czarny szlak leniwie prowadził przez lasy i porośnięte kwieciem łąki – niezmiennie pod górę! Schronisko na Rysiance majaczyło na szczycie za którymś kolejnym zakrętem, gościnnie zapraszając na gorącą herbatę oraz domowe ciasto drożdżowe. Pod jego strzechę, oprócz tradycyjnych elementów techniki współczesnej, dotarła również dość zaskakująca nowinka – dron – bardziej kojarzący się z targami nowych technologii niż turystyką górską. Kompaktowych rozmiarów bezzałogowy pojazd unosił się majestatycznie i z dostojnym bzyczeniem po beskidzkim niebie, niczym wyjęty z fantastyki naukowej wysokich lotów i… wykonywał z powietrza zdjęcia pamiątkowe dla wpatrzonych w niego turystów.

Wypoczęci i pełni nowych wrażeń ruszyliśmy dalej czerwonym szlakiem, w głowach niosąc dylemat: iść prosto do schroniska na Hali Miziowej czy podjąć wyzwanie i zdobyć jeszcze Pilsko? Trudno powiedzieć czy to urodzaj dojrzewających w słońcu borówek, czy doborowe towarzystwo – za niektórych decyzja została podjęta odgórnie, gdyż wejść na niebieski szlak mogli tylko najbardziej spostrzegawczy piechurzy. Pozostali w ramach kary brnęli lub raczej płynęli przez grząskie błota, których ilość mogłaby wystarczyć na potrzeby większości gabinetów SPA w naszym kraju.

Ukoronowanie wyprawy nastąpiło już przy schronisku, gdzie większość odpoczywała, regenerując nadwątlone siły, w tym samym czasie gdy troje świeżo przyjętych do grona członków PTTK wykonywało dzielnie i z końcowym sukcesem kolejne zadania w ramach obowiązkowego ślubowania.

Jeszcze tylko ostatnie spojrzenie na majestatyczną Babią Górę, jedno lub dwa dodatkowe zdjęcia i później już tylko długa droga w dół w stronę Korbielowa. A na dole, po tak aktywnie spędzonym dniu pełnym wrażeń dodatkowo jeszcze kusząca możliwość podniesienia sobie poziomu endorfin – czekoladą, lodami czy innymi przyjemnościami gastronomii wszelakiej. Czy można przyjemniej spędzić dzień? Nie sądzę!

Aleksandra Madej

Schronisko na Hali Miziowej
Schronisko na Hali Miziowej
Zdjęcie z drona
Dron na Rysiance

Złatna Huta - Schronisko PTTK Hala Rysianka (1290 m)
- Hala Miziowa - Korbielów
23.08.2014

Data
odbycia
wycieczki
Trasa wycieczki Nr grupy
górskiej
wg reg. GOT
Punktów
wg reg.
GOT
Czy
przodownik
był obecny
23.08.2014 Złatna Huta - Schronisko PTTK Hala Rysianka BZ.02. 9 Tak
23.08.2014 Schronisko PTTK Hala Rysianka - Trzy Kopce (1216 m) BZ.02. 3 Tak
23.08.2014 Trzy Kopce (1216 m) - Schronisko PTTK na Hali Miziowej (1330 m) BZ.02. 7 Tak
23.08.2014 Schronisko PTTK na Hali Miziowej (1330 m) - Korbielów BZ.02. 6 Tak
RAZEM 25  
Linia
Relacja fotograficzna - Grzegorz Szczotka
Relacja fotograficzna - KG Wędrowcy
Relacja fotograficzna - Helena Grzywacz
Relacja fotograficzna - Gosia Łyczak
Relacja fotograficzna - Irek Przeplasko
Relacja fotograficzna - Aleksandra Madej
Relacja fotograficzna - Ela Książek
Linia
copyright