kontur (2 kB)

Sielpia Wielka / Koło Końskich
w dniach: 02 - O3.10.2015 r.

Linia
Kierownik wycieczki: Bronisława Polak
sielpia (85 kB) Linia

Przejazd na trasie

Kraków – Książ W. – Jędrzejów – Kielce – Sielpia Wielka –Kraków

W programie:

Sielpia Wielka wieś położona w woj. Świętokrzyskim, gminie Końskie, w kompleksie lasów koneckim nad zalewem rekreacyjnym na rzece Czarna Konecka. To tu w dniach 2 i 3.10.2015r. żegnamy lato. Piękna pogoda, prawdziwe kolorowe babie lato sprzyja wypoczynkowi. W pierwszym dniu po zakwaterowaniu w hotelu "Eljot" udajemy się na grzybobranie, a po kolacji do późnego wieczora wspólna zabawa przy ognisku.
W drugim dniu wybieramy się niebieskim szlakiem w kierunku miejscowości Piekło i Niebo gdzie znajdują się piękne skałki "Rezerwat Przyrody Diabla Góra", ponadto w lasach tych napotykamy liczne mogiły i pomniki poległych w okresie II wojny światowej.

W Sielpi znajduje się Zespół walcowni i pudlingarni z lat 1835–1841, obecnie Muzeum Staropolskiego Zagłębia Przemysłowego (filia Muzeum Techniki w Warszawie). Dawny zakład napędzany był olbrzymim kołem wodnym (9 metrów średnicy!) projektu Filipa Girarda.

Po dwu mile spędzonych dniach zadowoleni wracamy do domu. Lato w tym roku było wyjątkowo gorące i suche, tym bardziej cieszą piękne młode grzybki w naszych koszykach.

Bronisław Polak

Linia
Relacja fotograficzna
Linia Powrót
copyright