kontur (2 kB)

Koninki
6 marzec 2010 r.

Kierownik wycieczki: Bronisława Polak
Ilość uczestników: 24
Przejazd na trasie: Kraków - Koninki - Kraków
Wspólne śpiewy

Wycieczka odbyła się w piękny zimowy dzień, był lekki mróz i pokazywało się słońce. W drodze do Koninek odwiedziliśmy Myślenice, zwiedziliśmy kościół parafialny p.w. Narodzenia NMP (1465r.), w którym znajduje się barokowa kaplica fundacji Stanisława Koniecpolskiego a w niej cudowny obraz Matki Boskiej z ok.1590r. Przy czworokątnym rynku znajdują się zabytkowe kamienice z najstarszą pod nr. 27, Antoniego Obońskiego z 1784r. Na Rynku figura św. Floriana (1776r) i Fontanna tzw."Tereska"(1893r). W pobliżu rynku znajduje się Dom Grecki, dawny zajazd miejski, obecnie Muzeum Regionalne. Obok cmentarza na "Stradomiu" kościółek św. Jakuba z XV w.
W Koninkach wyjechaliśmy wyciągiem na Tobołów i po zejściu z góry na polanie rozpaliliśmy ognisko. Kolega Edward Zając przeprowadził konkurs krajoznawczy na temat Gorczańskiego Parku Narodowego i miejscowych obrzędów ludowych, za dobre odpowiedzi były nagrody.
Zabawa była przednia i mimo że mróz był coraz większy, nikomu nie chciało się opuszczać uroczego zakątka u podnóży Turbacza i wracać do domu.
W takiej miłej atmosferze spędziliśmy jubileuszowy (100 lat liczący) Dzień Kobiet.

Bronisława Polak


Relacja fotograficzna - Bronisława Polak
Linia Powrót
copyright