kontur (2 kB)

46 Jesienny Zlot Turystów Pieszych
Bolechowice
26.09.2010 r.

Kierownik wycieczki: Bronisława Polak
Pogoda: ciepło, zachmurzenie zmienne z drobnymi opadami
Na trasie 46 Zlotu

W pochmurny poranek ruszamy na trasę z Będkowic, wsi której historia sięga średniowiecza (1329). Na jej terenie, wznosząc się nad Doliną Będkowską znajduje się Sokola Skała, gdzie w VIII-IX wieku istniało grodzisko. Udajemy się malowniczą Doliną Kobylańską - zwaną Jarem Kobylańskim długości około 4 km, znajdującą się w granicach wsi Kobylany i Karniowice i jest jedną z dolin wchodzących w skład Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie. Dolina Kobylańska jest nie tylko piękna krajobrazowo, ale ma również bogata przyrodę. Na ścianach wschodniego zbocza wąwozu wykute są schody prowadzące do znajdującej się w skalnej grocie kapliczki Matki Boskiej. Wmurowana tablica głosi: Rok pamiętny objawienia M.B.1914.
Po krótkim odpoczynku udajemy się w dalszą trasę, obok Bramy Bolechowickiej, kościoła parafialnego w Bolechowicach dochodzimy na metę Zlotu, która znajduje się na boisku szkolnym w Bolechowicach. Pogoda się poprawia chwilami pokazuje się słońce. Na mecie czekają na nas organizatorzy (K T P) z Komandorem Kol. Czesławem Wójcikiem. Są konkursy zręcznościowe, w których bierzemy liczny udział i zdobywamy nagrody, jest posiłek turystyczny;pyszny żurek z kiełbaską.

Na zakończenie Zlotu dostajemy puchar za udział w 46 Zlocie Turystów Pieszych. Ogółem w zlocie udział wzięło około 160 osób w tym 26 członków Koła E i R.

Bronisława Polak

Linia
Relacja fotograficzna - Bronisława Polak
Linia Powrót
copyright