Kierownik wycieczki: |
Dzień pierwszy
26.08.2021
Korona Gór Polski – Szczeliniec Wielki
Korona Sudetów – Szczeliniec Wielki
Dzień drugi
19.06.2021
Dzień trzeci
20.06.2021
Korona Gór Polskich – Wielka Sowa
Korona Sudetów – Wielka Sowa
Dzień czwarty
21.06.2021
Korona Gór Polski – Waligóra
Korona Sudetów – Waligóra, Borowa.
Diadem Gór Polskich – Waligóra; Włodarz, Borowa.
Nastał długo oczekiwany dzień wyjazdu na dalszą cześć Sudeckiego szlaku, nazwanym Bis bo prowadzącego szlakiem przebytym przez grupę z naszego oddziału.
Wcześnie rano spotykamy się w umówionym miejscu wyjazdu i ruszamy w drogę. Dzisiejszy rajd rozpoczynamy od Błędnych Skał, w miejscu zakończenia poprzedniego etapu - kierunek Wambierzyce. Pogoda na trasie niepewna.
Deszcz wisi w powietrzu pokonując odcinek wokół Szczelińca Wielkiego.
Karłów przynosi schronienie, strawę i napitek. Dalsza część dzisiejszej trasy mija podobnie - deszcz, słonko i tak w kółko. Docieramy do Wambierzyc - mety dzisiejszego etapu.
Zbiórka uczestników wycieczki i udajemy się busem na kwatery do Srebrnej Góry. Kwatery ponieważ część grupy ma noclegi w Domu Wypoczynkowym pod Fortami,a część w Narodowym Centrum Leczenia "Wkurwienia" mieszczącego się w agroturystyce Pod Świerkiem - na efekty poczekamy do końca wyjazdu. Wspólna obiadokolacja i zasłużony odpoczynek.
Drugiego dnia naszej wycieczki udajemy się do Wambierzyc aby kontynuować założony przez nas plan rajdu i kierujemy się czerwonym szlakiem w kierunku Srebrnej Góry.
Trasa ambitna, pogoda nadal nie wyraźna lecz nie pada, nawet słonko się pokazało.
Po drodze mijamy wieżę widokową mieszczącą się na Górze Wszystkich Świętych i schodzimy do Słupca - większej miejscowości na trasie dzisiejszego odcinka - czas wolny.
Krótki odpoczynek i w drogę, dalsza część trasy do przełęczy w Srebrnej Górze wiedzie przez zarośla i las. Po około dwóch godzinach ukazuje się Twierdza w Srebrnej Górze, to znak kończącego się drugiego etapu. Wieczorne zajęcia w podgrupach i rano po śniadaniu wyjazd na Przełęcz Sokoła - rozpoczynamy trzeci dzień.
Zwartą grupą mijając zamknięte schroniska docieramy na szczyt Wielkiej Sowy. Pieczątkowy szał, wspólne zdjęcia i w drogę.
Jak czas i droga pokazała, że to najbardziej wymagający etap. Schronisko Zygmuntówka przynosi schronienie przed deszczem i dalej w drogę w kierunku Srebrnej Góry. Pogoda w kratkę deszcz, słonko i znów deszcz miejscami intensywny, a na dodatek przewyższenia w sumie 1015 metrów na tym etapie. Zmęczeni lecz szczęśliwi docieramy indywidualnie na kwatery. Wieczorne spotkanie na obiadokolacji i spanko.
Jutro ostatni dzień wakacji i naszego rajdu.
Nastał ranek dnia czwartego z bagażami gramolimy się do busa. Kierowca Wojtek układa bagaże i w drogę na Przełęcz Sokoła i kierunek Rybnicy Małej. Tam kończymy.
W Krakowie jesteśmy o przyzwoitej porze.
Podliczając rajd - pokonaliśmy trasę z Błędnych Skał do Rybnicy Małej o długości 92 km, w około 24 godz marszu, około 2800 przewyższenia. Jesteście Wielcy.
Dziękuję za udział - Witold Bogacz w imieniu Zarząd Koła Azymut.